Jmenuji se Jitka Liznová, jsem zkušená trenérka a závodnice a mou specialitou je propracovaná příprava psů na sport. Trénování se věnuji již od dětských let a mými online kurzy prošla více než tisícovka studentů.

Každý sport má svá specifika, ale některé věci mají společné. Ať už chcete dělat agility, nosework, dog dancing, obedience… potřebujete psa, který má dobrou motivaci, ochotně s vámi spolupracuje, nechybí mu drive, ale dokáže se bezpečně ovládat. Neřeší změny prostředí, dokáže pracovat kdekoli, zvládá rušivky v různých podobách, vydrží se soustředit a ustojí chyby. Je mentálně i fyzicky dobře připraven, dokáže skvěle ovládat své tělo a má výborně zmáknuté různé strategie učení.

S takovým psem je radost dělat jakýkoli sport! A co je úplně nejlepší, s takovým psem se krásně žije. Příprava psa na sport má totiž pozitivní dopady i na fungování v běžném životě.

Cvičení mohou sloužit jako skvělá příprava pro začátečníky nebo štěňata, ale i pokročilejší závodníci mohou tímto způsobem doplnit mezery v tréninku, kvůli kterým jim to se psem při práci neklape.

Vždycky hledám cesty, jak z každého týmu dostat to nejlepší a ráda svým studentům pomáhám splnit si své cíle a sny. 

Trénování psích sportovců se věnuji již spoustu let. Sama aktivně závodím, několikrát jsem reprezentovala na FMBB v agility (mistrovství světa belgických ovčáků), na European Open, krom agility mám splněné zkoušky z obedience, dogdancingu a noseworku. Všechny tyto zkušenosti mi pomáhají být pro vás lepším trenérem.